Александра Сърчаджиева за баща си Йосиф: Срамувам се от този човек, за мен той е мъртъв

28.04.2011, 11:59 | България

СПОДЕЛИ:

Актрисата наруши пазеното 27 години мълчание по темата с родителите си Срамувам се че този човек ми е баща. Не може да ти е баща, човек който никога не се е грижил за теб, той не ми е баща, води ми се биологичен баща. Това каза със сълзи на очи в предаването "На кафе" актрисата Александра Сърчаджиева.Тя е дъщеря на големите актьори Йосиф Сърчаджиев и покойната вече Пепа Николова.Алекс, която в момента е една от най-известните български актриси, за първи път наруши пазеното 27 години мълчание по темата с взаимоотношенията й с известния й баща.Мълчах 27 г. по този въпрос. Не мога да си представя какъв човек трябва да си, което е останало само на този свят, а не знаеш гладно ли е, жадно ли е и да си лягаш. Всичко при нас е заради имоти, имам писмо от 11 страници от него към майка ми. Той се разделя с нея заради дъщеря си Анчето и Пролетин, който е син на първата жена на Йосиф, разказа Александра.Когато майка й починала, Сърчаджиев й пратил от Интернет есемес: "Болката ти е голяма, Бог ще бъде с теб. Йосиф", възмути се Алекс. Според нея в такива случаи или човек трябва да вдигне телефона  ида се обади, или просто да замълчи, а не да праща на дъщеря си есемес от Интернет. "Ходи се застреляй някъде", почти се разплака по негов адрес тя. Това мога да кажа за този, който ми се води баща, каза актрисата.Звънях един месец на докторката му да питам как е той, исках да го видя, но не знаех как ще реагира, а знаех, че не е хубаво да се вълнува. Затова не отидох, но всеки ден зъвнях да питам как е, разказа тя за времето, когято Сърчаджиев беше много болен. Да е жив и здрав. Нямам какво да прощавам, за мен той е мъртъв, той ми е безразличен. Не го мразя, защото омразата също е вид любов, изплака Александра.Някой ден ще ми станеш жена и ще те любя, казал Ласкин на Алекс при първата им среща, когато тя била на 17 г. Тя се оплакала на майка си, без да подозира, че един ден това ще се случи.Това разказа актрисата Александра Сърчаджиева, която показа в предаването “На кафе” 5-месечната си дъщеричка София. Бебето е одрало кожата на баща си Иван Ласкин.Когато се срещнали за първи път, снимали филма “Най-важните неща” на Иван Андонов. Няколко години по-късно се видели на връчване на награди. Тогава Алекас вече била студентка в НАТФИЗ. Искам да подариш бутилка вино на майка си, защото много я харесвам, й казал той, след като я потупал по рамото.Той ме гонеше дълго време, аз се дърпах, много го харесвах, но не знаех дали намеренията му ще са сериозни. Вече от почти 6 години сме заедно. Много се радвам, че го намерих този човек, каза за Иван Ласкин Алекс. Той е изключително честен човек, той беше честен и с голямата му дъщеря Люба от първата му съпруга актрисата Мирослава Гоговска. Тя беше много развълнувана и много се радва на София, грижи се за нея, каза за Люба Алекс.София била планирано бебе, разказа Александра. Няма смисъл да родиш дете и на първия месец да го хвърлиш на баби и детегледачки, смята актрисата. Тя имала супер лека бременност и леко раждане.Единствената неприятност по време на бременността била свързана с провеждането на платено изследване в частна клиника в центъра на София за ин витро, където въпреки ценоразписа, според който изследването и вземането на кръв струват общо 84 лв., лекарят поискал да му плати допълнително 120 лв.Алекс избрала тази клиника, защото от там обещавали въпросното изследване да стане само за един ден, а не за седмица, както на други места.Лекарят обяснявал няколко минути на видеозона за бебето, разказа Алекс. Пълна идиотщина. Изтъпях от наглостта на този човек, не можах да реагирам, сподели възмущението си от прегледа тя. Дали й касова бележка за 84 лв., “а 120 лв. той си ги слага в джобчето”.Алекс искала да роди през деня в делничен ден, защото всички доктори са на работа от 8 до два и ако има усложнения, всички да се съберат да й помогнат. Исках да имам упойка, защото имам нисък праг на болка. Така се случило, обаче, че родила в почивен ден, без упойка.София за малко щяла да се появи на бял свят в колата по пътя от Пловдив до София преди Ихтиман. Тя била в Града под тепетата заради участие на Ласкин. Може да се наложи бащата да изражда по пътя, казала местна лекарка. Тя дори връчила на Алекс стерилни ръкавици. Какво ще правя 4 дни сама в Пловдив, тръгнахме за София, разказа Алекс. Иван беше изключително спокоен. Стигнахме в София, влязох в болницата.Казаха ми, че съм родила като циганка, която има 17 деца, смее се Алекс и пожелава на всяка жена толкова леко и безпроблемно раждане като това на София.Ласкин пазарува, готви, сменя памперси, участваме еднакво в грижите за бебето, няма кой да ни помага, обаче аз не се оплаквам, каза Алекс. Голям кулинар е, много обича да готви и въобще не ме занимава с тия работи, похвали любимия си актрисата. Приятели от време на време ми помагат.Иван е изключително романтичен човек, много чувствителен и е прекрасен. За мен той е всичко, той е целият ми свят, каза Алекс. Той пречи, неудобен е, защото е честен, заяви тя.Искаме София да стане банкерка и да си има своя банка. Искаме да бъде един достоен човек, да бъде честна, силна и добра.Знам, че майка ми отгоре някъде ни гледа и пази София. Много ми липсва, каза за покойната Пепа Николова Алекс. Понякога в реакции бебето прилича на нея. Майка ми знаеше, че харесвам Иван. Докато тя беше жива, все още нямахме връзка.Алекс е родена в София през 1983 г., но прекарва детството си в Харманли. Актьорската професия е в кръвта й – дъщеря е на Пепа Николова и Йосиф Сърчаджиев.Алекс е кафеджийка, но сега заради кърменето е на чай. Обича да си хапва и сладки неща, довери тя в ефир.Засега тя не бърза да се върне на сцената, защото София е на първо място. Искам ние с Иван да си я гледаме. Не знам как майка ми успяваше, сама жена, да се справя, да съчетава работата и детето и аз да не усещам нейната липса, сподели Александра, считана за една от най-добрите български актриси./БЛИЦ
КОМЕНТАРИ 3
Radomorec 01.10.2010 13:53

Stiga be. Sega ni iskat po sumati pari, kakvo li shte stane posle?


Потребител 01.10.2010 13:54

Явно и новото сметище ще е просто перачница на пари. Да не би да е много чисто, та и такса смет ще увеличават.


Pk 01.10.2010 13:54

Kmeticata da si podade ostavkata


СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим

26.06.2026, 08:38


Перник празнува 97 години от обявяването си за град

26.06.2026, 08:04


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник

25.06.2026, 06:54


Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Какво се случва с тялото, ако ядем домати всеки ден?

27.06.2026, 06:25


Прогвори жената, обвинена за хуиганство в Брезни: Преследваха ме 40 км., аз съм жертвата

27.06.2026, 00:42


Санират три кметства и една детска градина в Земен

27.06.2026, 00:23


Обвиненият за убийството в Угърчин може да получи доживотен затвор

26.06.2026, 16:16


Червен код за опасни горещини в Румъния

26.06.2026, 14:13


Вой до небето за бюджета

26.06.2026, 14:09


Ансамбъл „Етнофолк“ открива престижен международен фестивал в Италия

26.06.2026, 14:02


Кирил Стоев инспектира ремонтните дейности по важен общински път

26.06.2026, 13:54


Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Макс и Арон направиха демонстрация „Послушание“ на деца от Радомир

26.06.2026, 13:39


Скара на жар предизвика пожар в помещение, горя и къща в радомирско село

26.06.2026, 13:36


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Експерти: Мантинелите са като солети - минаваш и няма нищо

26.06.2026, 10:32


Изоставен Ромео изгори къщата на бившата и родителите й

26.06.2026, 09:59


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Още една двойка се разпадна! Драго напусна жена си

26.06.2026, 09:16


Стартира традиционния Граовски събор „Видовден“

26.06.2026, 09:15


Санта Китана разби всички с разкритието си за новия мъж на Мария!

26.06.2026, 09:14


Бивша на Джизъса чака второ бебе от мастит бизнесмен

26.06.2026, 09:03


Шефът на тол управлението: От 2016 г. цените на винетките не са променяни

26.06.2026, 08:59


АНКЕТА