Кметът на Ковачевци с писмо до министър Танев, иска си екологичния комплекс

08.12.2015, 14:22 | Ковачевци

СПОДЕЛИ:

Министерството на образованието да преотстъпи Националния детски екологичен комплекс в Ковачевци на общината е изпратил кметът Васил Станимиров до ресорния министър проф.  Тодор Танев.  Местният управник настоява обектът да бъде актуван като публична общинска собственост. Предложението е  и да има участие държавата, за да се реновира по проекти и отново в него да почиват деца от страната, а и от чужбина както беше преди там да бъдат настанени бежанци.

Кметът се опасява Държавната агенция за бежанците да не го използва отново.  В момента по думите на  Станимиров комплексът е в разруха и е неизползваем. През лятото за кратко там са преспивали работници, които са работили по изпълнение на спортния комплекс на селото.

„НДЕК е стратегически обект за общината, ние държим той да бъде възстановен и да се ползва от деца. Това е и желанието на всички жители на района“, категоричен е кметът.

Вчера от фондация „Филмова работилница“ представиха 15-минутен филм, в който представят истината за конфликта от 15 септември 2014 година, когато родители на ученици в единственото училище в общината в Калище не допуснаха деца на бежанци да учат там. Всъщност причината е в Държавната агенция за бежанците, която не си е свършила работата по отношение не само на възрастните, но и децата, които не са имали документи за обучение по български език.

„Целта на филма е да разберем истината и да отговорим на тези, които лепят етикети. Както и да стане ясно лошо свършената работа от държавните институции“, каза авторът на филма журналистката Еми Барух.

След скандала с училището в Калище кметът от пример за подражание за толерантност и гостоприемност бе обявен за расист и даден на комисията за борба с дискриминацията. Делото е приключило през септември т.г., но все още няма решение.

КОМЕНТАРИ 1
Рени 08.12.2015 16:38

с решение на правителството на Орешарски в което беше министър Ангел Найденов- депутат от БСП от Перник комплекса беше превърнат в бежански център, тогава кмета се мазнеше на Орешарски и криеше от местното население какво става.ГЕРБ веднага освободи сградата от имигрантите, но късно.Разрухата в нея е толкова голяма, че не може малката община да го възстанови. Държавата ,чрез Министерството на образованието трябва да разработи проект и да помогне за неговото възстановяване, дори кметът го признава, но нали трябва да се прави на добър пред местните и да не признава, кой го разруши.


СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Впечатляващо: 27 пълни шестици за ученици на Езиковата в Перник на матурите

14.06.2026, 07:32


120 състезатели на Републиканското по мотокрос в Перник

14.06.2026, 07:23


Защо не е въведена в експлоатация новата сграда на ЦСМП – Перник

13.06.2026, 13:18


След 7 години: Започва ремонт на Спешното отделение в Перник

13.06.2026, 12:53


Впечатляващ спектакъл с индийски фолклорни танци пред Дворец в Перник

13.06.2026, 08:05


Държавният личен шампионат по бокс в Перник разпредели медалите

13.06.2026, 00:00


Мини пинчер на верига разбуни духовете в Рударци

12.06.2026, 14:46


Във Второ РУ – Перник: Връчиха грамоти на участниците в „Детско полицейско управление“

12.06.2026, 14:18


Дрифт завърши с катастрофа на кръгово кръстовище в Перник /Видео/

12.06.2026, 12:36


Още една нова детска площадка радва децата в пернишкия кв. "Изток"

12.06.2026, 11:59


Акция срещу мотори и АТВ-та на уязвими места в Перник

12.06.2026, 11:08


Над 50% от държавните болници са изтеглили кредит от една финансова институция, сред тях и пернишката

12.06.2026, 10:31


Ретро диско парти в Мемориала в Перник

12.06.2026, 07:16


Изложба "Те браниха небето на България“ откриха в Перник

12.06.2026, 07:12


Министър Демерджиев обяви, че очаква срещу прокурор Бисер Михайлов да бъдат повдигнати тежки обвинения

12.06.2026, 00:00


Пътуваща изложба за украинския скулптор Михайло Парашчук откриват в Перник

11.06.2026, 12:53


Пернишката организация на Синдиката на българските учители към КНСБ отличи изявени учители

11.06.2026, 11:16


Румен Трифонов е новият старши треньор на Миньор

11.06.2026, 10:22


Перничанин преби приятелката си на обществено място

11.06.2026, 10:19


Безплатно и без направление: Прегледи за туберкулоза в Перник

11.06.2026, 00:30


36 души от "Калашниците" са арестувани

14.06.2026, 20:58


Бебе в седмия месец се роди в линейка на път за болницата

14.06.2026, 20:56


Михаил Въжаров е новият кмет на радомирското с. Долна Диканя

14.06.2026, 20:51


Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата

14.06.2026, 15:34


5-годишно дете с множество хематоми след след побой у дома

14.06.2026, 15:30


Курортите чакат туристи, но туристи... няма

14.06.2026, 15:25


Застреляха домашно куче в трънското с. Проданча

14.06.2026, 15:22


София Бобчева влиза в семейството на Бае Славе в „Чамкория“

14.06.2026, 08:35


Учени откриха най-ранния механизъм, който отключва Алцхаймер

14.06.2026, 08:14


Трима души загинаха, а един е в критично състояние след тежка катастрофа

14.06.2026, 08:12


Протести в Иран срещу мирното споразумение със САЩ

14.06.2026, 08:05


Задържаха 33 нелегални мигранти, пребивавали 10 дни в гората, яли трева и пили вода от блата

14.06.2026, 08:01


Жертва и двама ранени при удар между кола и два мотора

14.06.2026, 07:58


Застреляха кмет в Мексико

14.06.2026, 07:42


Впечатляващо: 27 пълни шестици за ученици на Езиковата в Перник на матурите

14.06.2026, 07:32


120 състезатели на Републиканското по мотокрос в Перник

14.06.2026, 07:23


Новата футболна звезда на България залюби нова кака

14.06.2026, 06:58


Ето как МВР лови джигити чрез цивилни необозначени коли

14.06.2026, 06:43


Бебето е починало от двустранна пневмония и вроден сърдечен проблем

14.06.2026, 06:41


Наш спортист изчезна безследно след служебна вечеря

14.06.2026, 06:39


АНКЕТА