Насар: Отивам за трета световна титла!

05.10.2025, 06:00 | Спорт

СПОДЕЛИ:

Спортист №1 на България - олимпийският, световен и европейски шампион през 2024 г. Карлос Насар, замина за най-голямото си състезание през 2025 г. - Световното първенство по вдигане на тежести в Норвегия.

След като по-рано през годината защити европейската си титла, сега 21-годишният суперталант на българския спорт е амбициран да продължи доминацията си на световно ниво и в новата категория - до 94 кг.

Насар потегли с една цел - трета световна титла. Битката за златото в неговата категория е на 9 октомври (четвъртък) от 20,30 часа. Ето какво сподели любимецът на българските фенове преди шампионата на планетата.

"Хубаво е, че така сме свикнали - да отивам само за победи, надявам се да става все по-нормално това очакване. И да се случва не само на думи. Виждам каква е мотивацията на моите конкуренти, слушам им няколко интервюта - щели да ме победят на това състезание. Сега всеки много иска титлата.

С промяната на категорията силни състезатели, които са били в по-голяма категория, усещат, че са получили шанс да се доближат до моите постижения. Обаче аз въобще няма да се дам толкова лесно. Отивам доста подготвен - да покажа всичко от себе си и да направя всичко възможно българското знаме да е най-отгоре, където му е мястото.

Очертава се много сериозна конкуренция. Вдигането на тежести не спира да се развива. Участниците и претендентите са все повече и повече. На това световно първенство ще участват представители на 87 нации. В моята категория има и други шампиони, други силни мъже. Всеки ще се бори да е най-силният мъж на планетата в категория до 94 кг. Но мисля, че ще е грешно да е някой друг освен българин.

Виждам най-сериозна конкуренция в лицето на двамата иранци. Много силни хора, щангисти със сериозен опит зад гърба си. Мисля, че ще ни причинят най-много трудности, но в същото време съм уверен, че това не може да ни спре.

Имаме възможностите да го постигнем. Имаме потенциала, имаме подходящите хора в екипа. Затова смятам, че отново може българин да е №1 от всички.

Готов съм да вдигна толкова, колкото ми трябва. Дори да се наложи да вдигна тежести, които не съм вдигал в залата по време на тренировките за световното, готов съм да направя всичко, за да съм първи.

Плановете и мотивацията ми са свързани именно с новата категория, с новите конкуренти, новите препятствия. Сигурен съм, че не само Олимпийските игри през 2028 г., а и самият процес ще бъде по-труден. Затова искам да докажа, че всичко, което съм постигнал досега, не е случайност. Че винаги мога да го правя. Че всичко се дължи на факта, че съм българин. Че българите сме по-добри от всички други.

На това Световно първенство, за да станеш първи, ще трябва да се направят световни рекорди. И аз съм готов за тях. Макар че е състезание и и нищо не се знае - всичко ще се реши и разбере в точния ден и час. Работата с екипа ми е точно тогава аз да съм най-подготвен. Състезанието е най-важно, когато дойде. Дотогава най-важни са тренировката, подготовката. Целта ми досега била те да са на такова ниво, че като дойде състезанието, победата и рекордите да са български.

Ще направя всичко възможно приказката на нашите волейболисти да продължи. България не спира да показва колко здрави момчета има, колко можещи хора сме. И се надявам това нещо да не спира, да връщаме самочувствието на българина. Защото българите можем, българите го заслужаваме. Още веднъж поздравявам момчетата от националния отбор по волейбол.

Пожелавам успех и на всички български спортисти. Но смятам, че сега е мой ред да зарадвам отново България. Но е важно и преди самите успехи, зад които се крие сериозна работа на много хора, да бъдем благодарни към тези, които са съпричастни с подготовката за успеха.

Затова на първо място аз благодаря на страхотния си екип. И на всички спонсори, без които нямаше да мога да проведа подготовката си. А на всички българи пожелавам да бъдат здрави, щастливи и горди. Нека гледат Световното първенство по вдигане на тежести в Норвегия. На 9 октомври ще видят мен и им обещавам едно - ще дам всичко възможно българското знаме да е най-отгоре".

КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник

25.06.2026, 06:54


Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник

24.06.2026, 13:16


Доставиха водоноски на три места в Перник

24.06.2026, 13:08


Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание

24.06.2026, 12:47


В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!

24.06.2026, 10:24


Технически усложнения налагат удължаване на ремонтите дейности по превключване от стария към новия водопровод на града

24.06.2026, 09:24


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Банки удължават срока за обмяна на левове в евро без такси

25.06.2026, 16:27


Изритаха шефката на НДК

25.06.2026, 16:26


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Кола се вряза в тълпа футболни фенове, най-малко 17 души са ранени

25.06.2026, 14:57


Стабилизираха жената, оцеляла при трагедията с трите жертви на „Тракия“

25.06.2026, 14:34


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


Шофьорът на тира от катастрофата край Ямбол има 20 нарушения, няма спукана гума

25.06.2026, 13:19


По-скъпи цигари от август, правителството увеличава акциза

25.06.2026, 13:13


Разследват Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски, Мелони и Мерц

25.06.2026, 12:23


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


КЗК погна летището в София за прекомерно високи цени на храни и напитки

25.06.2026, 11:29


Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела

25.06.2026, 11:09


Пожарникари спасиха малки кученца, паднали в 6-метров кладенец

25.06.2026, 11:08


Славия, ЦСКА и Левски в благотворителен мач в помощ на пострадалите и семействата на загиналите край Ямбол

25.06.2026, 10:59


Нова версия за трагедията в Угърчин: Не любовен триъгълник, а дрога

25.06.2026, 10:47


Горещите вълни в България ще стават все по-чести

25.06.2026, 10:44


АНКЕТА