Проверка установи какви буламачи има в Ол инклузива по морето!

01.07.2016, 08:17 | България | Туризъм

СПОДЕЛИ:

Туристи сърбат „Зеленчукова супа по френски”, забъркана от повехнали марули и домати, останали от предния ден. Неизядените макарони от закуската пък се сервират на обяд, маскирани като екзотична презокеанска салата с дресинг, пише "Телеграф".

Това са само част от триковете в родния Ол инклузив, които се прилагат всяко лято по родното Черноморие. В повечето хотели е въведено неписаното правило да не се хвърля нищо. Така не само се оползотворяват остатъците, но и се спестява от разходи за пресни продукти, разкриха кухненски работници, поискали анонимност, за да не бъдат уволнени.

Ол инклузивът се оказва доста печеливш вариант за хотелиерите. Туристите също го предпочитат, защото почивката им излиза с една идея по-евтино, или поне вярват, че е така. Проблемите с побългарената услуга идва от манията да се пести от блюдата, които са останали неконсумирани, коментират и туроператори, чиито клиенти са останали недоволни от предложената храна.

Сръчни готвачи набързо префасонират неизядената на обяд печена скомрия в чисто новая вечеря, но този път с полски сос и копър. Останалите варени яйца от сутринта пък се появяват като авторско предястие, полято с кисело мляко, майонеза и огромна доза въображение.

Изобретателността стига до там, че кус-кусът от сутрешната закуска светкавично се превръща в пълнеж за чушки. Чисто новото ястие се предлага на гостите като пълнени чушки с ориз, разказват хора от кухнята.

Форумите в интернет преливат от гневни коментари на туристи. Потресена пловдивчанка е описала злополучната си ваканция в четиризвезден комплекс в Св. Влас: „Пристигаме на ол инклузив, но се оказа, че паркингът се плаща отделно и олекваме с едни 100 кинта за „добре дошли”. На сутринта разбираме, че кафето е шварц, а ако искаме експресо, си го купуваме отделно. Минералната вода е някаква мътилка и отдалеч се вижда, че е си натурална чешмяна. Вкусът го доказва. Безалкохолните от „пакета”, които сме предплатили са нещо газирано, което докарва цвят на фанта и кока-кола, но само на цвят.Бирата не успях да я глътна, уплаших се, че може да има отрова в нея. Естествено има си и съвсем нормални напитки, но тях си ги плащаш”.

Инспектори по храните следят под лупа какво се сервира на туристите в курортите край морето, като за целта в Златни пясъци вече е открита временна приемна на Областната  дирекция по безопасност на храните - Варна. Статистиката показва, че откакто тя функционира качеството на услугите се е подобрило, а случаите на злоупотреби са доста по-малко от минали години.

КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник

24.06.2026, 13:16


Доставиха водоноски на три места в Перник

24.06.2026, 13:08


Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание

24.06.2026, 12:47


В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!

24.06.2026, 10:24


Технически усложнения налагат удължаване на ремонтите дейности по превключване от стария към новия водопровод на града

24.06.2026, 09:24


Горя шивашки цех в Перник

24.06.2026, 08:17


Пернишката крепост отново стана сцена на рок фест

24.06.2026, 00:55


Пернишки депутат влиза в ръководството на партия „Прогресивна България“

23.06.2026, 10:08


Заради гонки: Провериха 159 автомобила за ден в Перник

23.06.2026, 10:06


Мъж се опита да пробута на полицията фалшива книжка от Хърватия

23.06.2026, 10:01


Ще ви шокира, какво откраднаха на перничанка от плажа

23.06.2026, 09:23


Вода изригна в пернишки квартал, днес половината град на сухо

23.06.2026, 09:10


Фирмата с ветрогенераторите иска трасе за присъединяване и от ОбС - Перник

23.06.2026, 07:59


ХIV-ти Регионален фестивал на любителското творчество ще се проведе на Еньовден в Перник

23.06.2026, 00:56


Второ РУ - Перник погна мотористите, провериха 20, има и глобени

22.06.2026, 12:45


Запалиха Мерцедес в пернишкия кв. „Твърди ливади“

22.06.2026, 12:42


Въглища подпалиха гора в Перник

22.06.2026, 12:38


Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Отличиха четирима ученика от Радомир за постиженията им

24.06.2026, 18:02


Безплатни профилактични прегледи от лекари-специалисти за ранно откриване на рак на гърдата и рак на простатата

24.06.2026, 14:33


Ето го убиеца от Угърчин и жертвите му

24.06.2026, 14:25


ТИР помля кола, загинаха две деца и възрастен

24.06.2026, 14:22


Убийство и любов между две жени сред версиите за смъртта на Жанет в София

24.06.2026, 14:18


Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е

24.06.2026, 14:07


Кърваво меле на пътя с два трупа

24.06.2026, 14:06


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Не, електронните цигари изобщо не са по-малко вредни. Напротив!

24.06.2026, 13:42


Повишават пенсията за старост

24.06.2026, 13:41


Перничанин извади пистолет на радомирец

24.06.2026, 13:31


Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник

24.06.2026, 13:16


Доставиха водоноски на три места в Перник

24.06.2026, 13:08


Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание

24.06.2026, 12:47


Обвиниха брезничанка, ритала колата на жена, отправяла и обиди

24.06.2026, 12:03


След забележка за опасно шофиране: Мъж извади пистолет и заплаши с убийство

24.06.2026, 11:59


Първа версия за тройната смърт в Угърчин: Гей ревност стои зад убийството?

24.06.2026, 10:50


В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!

24.06.2026, 10:24


АНКЕТА