07.05.2020, 00:00 | Трън
СПОДЕЛИ:
Масово преселение на хора по трънските села се забелязва през последния един месец. Нашествието по позабравения пограничен регион започнало седмица след обявяване на извънредното положение в страната. За това информират кметските наместници от селцата в община Трън.
„Селата в малката ни община се оживиха. Голяма част от хората, които се прибраха по родните си места са от столицата, но има и от други райони в страната“ съобщават наместниците
„Къщи, в които от 10 години никой не е идвал сега се населиха с хора. Тези граждани пътуват всеки ден за работните си места и отново се прибират в Трънско“ разказват още управниците на най-малките населени места.
Голяма част от преселниците нямат адрес в Трънско, но за сметка на това имат сериозни претенции за извозването на боклука и спазване на стриктна чистота в селата. За това потвърди и кмета на общината Цветислава Цветкова.
„Не можем да смогнем да извозим образуваните купчини стари вещи, които се складират пред домовете. „Новодомците“ изхвърлят старата си посуда и претендират за бързо почистване на образувалите се сметища“, разказва Цветкова.
По думите й имало дни, в които кмета на община Брезник Васил Узунов помагал с камион, за да почистят насъбралият се боклук.
„Не може хората да имат тези претенции, защото в общината има изготвен график за почистване на населените места, който се спазва и изпълнява стриктно“, заяви кмета на Трън Цветислава Цветкова.
Тя уточни, че освен увеличения брой заселници по трънските села в региона има карантинирани лица, които се наблюдават от органите на реда.
След забележка за опасно шофиране: Мъж извади пистолет и заплаши с убийство
24.06.2026, 11:59 | Трън
От домашния долап на Параскева, тази събота за всеки
24.06.2026, 06:27 | Трън
Предстоящият уикенд предлага две от най-интересните събития в Трънско
19.06.2026, 17:35 | Трън
Безплатни прегледи с хирург и уролог в Трън
18.06.2026, 00:46 | Трън
Столичанин с електрическо колело се нахвърли на полицаи в Трън
16.06.2026, 11:13 | Трън
Застреляха домашно куче в трънското с. Проданча
14.06.2026, 15:22 | Трън
Множество найлонови пликове от дишане на лепило зад детска градина в Перник
28.06.2026, 10:25
Истински музей от впечатляващи класически автомобили и мотоциклети в Перник
28.06.2026, 01:56
Половин Перник без вода, поради тежка авария на довеждащ водопровод
27.06.2026, 13:49
Прокуратурата проверява мантинелите по "Струма" и "Тракия"
27.06.2026, 09:54
Обществено обсъждане за осигуряване на обществения ред и изискванията към шума в жилищните сгради
27.06.2026, 07:00
Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“
26.06.2026, 13:48
Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество
26.06.2026, 13:33
Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище
26.06.2026, 09:23
Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим
26.06.2026, 08:38
Перник празнува 97 години от обявяването си за град
26.06.2026, 08:04
Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила
25.06.2026, 16:40
Бебе от Перник заболя от морбили
25.06.2026, 15:24
Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена
25.06.2026, 14:21
Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник
25.06.2026, 13:39
Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа
25.06.2026, 13:30
SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"
25.06.2026, 11:44
Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник
25.06.2026, 11:38
ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването
25.06.2026, 10:27
Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей
25.06.2026, 10:24
Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/
25.06.2026, 09:27
Ето кои отбори продължават към директните елиминации на Световното по футбол
28.06.2026, 10:58
Борис Дали призна , че е милионер отдавна и че всеки може да стане богат
28.06.2026, 10:55
Множество найлонови пликове от дишане на лепило зад детска градина в Перник
28.06.2026, 10:25
След две деца и Пъдев вече е в отбора на семейните мъже
28.06.2026, 10:08
Година след трагедията в Несебър: Водните атракциони работят по стари правила
28.06.2026, 10:04
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
28.06.2026, 07:54
Ивка Бейбе лектор - обясни на кариерен форум колко време губим в тоалетната с телефон в ръка
28.06.2026, 07:51
Диана Димитрова заведе дело срещу Рая Пеева: Бременността не отменя отговорността
28.06.2026, 07:47
Хванаха шофьор на "Тракия" с крупно количество фентанил
28.06.2026, 07:42
20-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа
28.06.2026, 07:40
Важно за родителите: Нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли
28.06.2026, 07:26
Ябълковозеленият цвят е хитът на лято 2026
28.06.2026, 07:23
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения
28.06.2026, 07:17
Предупреждавали го да намали, той казвал „нищо няма да стане“: Разкрития за трагедията край Мездра с две жертви
28.06.2026, 07:13
Меси с нов рекорд
28.06.2026, 07:06
Издирват 17-годишно момиче от София
28.06.2026, 07:02
Три дни след труса във Венецуела извадиха живо бебе на 18 дни изпод руините
28.06.2026, 06:59
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната
28.06.2026, 06:55
Община Земен търси сметосъбирач
28.06.2026, 06:18
Кампания за превенция на зависимостите се състоя в Радомир
28.06.2026, 02:08
АНКЕТА
Кметицата да не се прави на велика, а да се организира и да си върши работата. Тя какво иска, празни села и малко работа, та да и е мирна главата? Вместо това, да гледа не само за боклука, но и за пътищата. Има доста какво да се оправя. То да си кмет без население сигурно е по-спокойно, но ако не и харесва, може да помисли за друга работа...
Миналата години имаше случаи боклука да си седи същия със седмици, най-вероятно защото камиона се пълни преди това и въобще не стига до наше село. А таксата за смет ни е същата като и на постоянно живущите, организирайте си работата, селата кучета ги яли, а пиацата я премитат сто човека през час.
Кмет-един,а претенциозни-бол.От 53 села сега са жизнени половината.А община с малък бюджет и недостатъчни материални ресурси не може да реши проблемите като с магическа пръчка.Съберете се ,,дошляци",изискайте от кметицата камион,натоварете боклука .А като мине пролетното почистване,гледайте ,,да не върляте боклукът пред ижу".
Добре че е този кмет. Никога Общината не е била толкова красива
На този етап нещата са добре организирани. Снегорина редовно почистване. Болука се извозва. Магазина идва по график. Правят се кърпежи по пътя за Видрар.
Не мислете че на кмета и е толкова лесно .Придошлите не проявявайте претенций а се захванете за работа
Преселниците също плащат данък смет като вас селяните. Наравно с вас нищо ,че са там за 2-3 месеца в годината! Така ,че спрете да говорите глупости!