29.10.2015, 08:49 | Политика
СПОДЕЛИ:
Липсата на инвестиции ме мотивира да се кандидатирам за кмет на Радомир. Общината пропусна 80 млн. лв. по водния цикъл. В Радомир не се реализират неща, каквито се правят в общини като Ковачевци, Земен и Брезник“. Това заяви в ефира на телевизия „On air“ независимият кандидат за кмет на Радомир Силвия Иванова, която е подкрепена от БСП, Обединени земеделци и коалиция „Народен съюз“.
Претендентката за поста е категорична, че неин приоритет е здравеопазването.
„Общината дължи много на гражданите в тази сфера. Имаме здравен център, но няма съвременна медицинска апаратура. Аз ще съдействам за закупуването на такава, за да може радомирци да ползват качествена услуга“, каза Иванова.
Тя посочи също, че ще работи за подобряване на сфери като културата и образованието. Ще се бори с демографския срив в общината като възстанови еднократната помощ за раждане на дете и осиновяване. Ще бъде отворена отново и млечната кухня в града.
Населението е застаряващо, а младите търсят препитание в София или чужбина. В програмата на Иванова имало заложени решения и по този проблем.
„В инфраструктурата през последните години не са вложени никакви средства. Това е изключително сериозен проблем. Улиците са осеяни с дупки, а по някои е невъзможно да се движиш. Начинът за решението е участие по европрограми и осигуряване на средства за ремонти от тях“, допълни Иванова.
Независимата кандидатка ще се изправи в неделя на втори тур срещу кандидата на ГЕРБ и досегашен кмет на Радомир Пламен Алексиев.
Парламентът прие оставката на Делян Добрев
24.06.2026, 09:51 | Политика
Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана
24.06.2026, 08:31 | Политика
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.
23.06.2026, 15:04 | Политика
Йордан Цонев напуска политиката
23.06.2026, 12:52 | Политика
Пернишки депутат влиза в ръководството на партия „Прогресивна България“
23.06.2026, 10:08 | Политика
Михаела Доцова открива 13-ата пленарна сесия на ПСЮИЕ в София
23.06.2026, 08:31 | Политика
Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци
24.06.2026, 13:59
Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник
24.06.2026, 13:16
Доставиха водоноски на три места в Перник
24.06.2026, 13:08
Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание
24.06.2026, 12:47
В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!
24.06.2026, 10:24
Технически усложнения налагат удължаване на ремонтите дейности по превключване от стария към новия водопровод на града
24.06.2026, 09:24
Горя шивашки цех в Перник
24.06.2026, 08:17
Пернишката крепост отново стана сцена на рок фест
24.06.2026, 00:55
Пернишки депутат влиза в ръководството на партия „Прогресивна България“
23.06.2026, 10:08
Заради гонки: Провериха 159 автомобила за ден в Перник
23.06.2026, 10:06
Мъж се опита да пробута на полицията фалшива книжка от Хърватия
23.06.2026, 10:01
Ще ви шокира, какво откраднаха на перничанка от плажа
23.06.2026, 09:23
Вода изригна в пернишки квартал, днес половината град на сухо
23.06.2026, 09:10
Фирмата с ветрогенераторите иска трасе за присъединяване и от ОбС - Перник
23.06.2026, 07:59
ХIV-ти Регионален фестивал на любителското творчество ще се проведе на Еньовден в Перник
23.06.2026, 00:56
Второ РУ - Перник погна мотористите, провериха 20, има и глобени
22.06.2026, 12:45
Запалиха Мерцедес в пернишкия кв. „Твърди ливади“
22.06.2026, 12:42
Въглища подпалиха гора в Перник
22.06.2026, 12:38
Мъж от Студена скри дрога на дърво
22.06.2026, 12:32
Перник отново има Ротари клуб след 15 години прекъсване
22.06.2026, 10:25
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
24.06.2026, 14:07
Кърваво меле на пътя с два трупа
24.06.2026, 14:06
Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци
24.06.2026, 13:59
Не, електронните цигари изобщо не са по-малко вредни. Напротив!
24.06.2026, 13:42
Повишават пенсията за старост
24.06.2026, 13:41
Перничанин извади пистолет на радомирец
24.06.2026, 13:31
Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник
24.06.2026, 13:16
Доставиха водоноски на три места в Перник
24.06.2026, 13:08
Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание
24.06.2026, 12:47
Обвиниха брезничанка, ритала колата на жена, отправяла и обиди
24.06.2026, 12:03
След забележка за опасно шофиране: Мъж извади пистолет и заплаши с убийство
24.06.2026, 11:59
Първа версия за тройната смърт в Угърчин: Гей ревност стои зад убийството?
24.06.2026, 10:50
В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!
24.06.2026, 10:24
Алекс Сърчаджиева хвана новия си мъж за ръка и го показа!
24.06.2026, 10:04
Парламентът прие оставката на Делян Добрев
24.06.2026, 09:51
Шишков вдигна ръце: Няма да бутат "Баба Алино"
24.06.2026, 09:49
Визите за САЩ остават, въпреки самолетите им в София
24.06.2026, 09:42
Абровски: Фалшивото масло е изтеглено от пазара
24.06.2026, 09:37
Еньовден е - какви са вярванията и кой празнува имен ден
24.06.2026, 09:34
Технически усложнения налагат удължаване на ремонтите дейности по превключване от стария към новия водопровод на града
24.06.2026, 09:24
АНКЕТА
Изненадана съм колко добре се държа тази жена на екрана! Браво! Дано спечели в неделя!
А защо до сега като гражданка на Радомир, каквато не си не направи нещо за града в тези насоки? А всеки може да дава обещания? И какво разбираш от инфраструктура ти? хахаха
Деяне, а защо мислиш че не е работила и досега в тази насока.
Е как да не спечели като хората на Паргов вече упорито работят в тая насока. Крадеца вика дръжте крадеца,
Да , на екрана се държа добре. Но това е присъщо на всички юристи-да омайват с мили очи и благи приказки. Защо не видите каква помия се сипе под нейно ръководство в града ни, в сайтове, в групи.... Всички знаем кой я подкрепя. Всички знаем в чии ръце ще попадне града ни след нейното спечелване и в чии джоб ще потънат парите. Всичко това, което говори са пълни глупости! Дано НЕ СПЕЧЕЛИ! Че иначе тежко и горко на Радомирци !
До Венета - Браво, това са най-точните думи в описанието на кандидатката за кмет Силвия. Хора, не се заблуждавайте точно това представлява тя.
Деяне, ако познаваше Иванова, щеше да знаеш за всички граждански инициативи, в които се е включила през последните години. А да, най-голямата бе за закърпване на дупките по улиците и ремонтиране на подлезите. Тъй че, като не знаеш, не пиши ей така за спорта! Успех на Силвия в неделя-тя заслужава да спечели!
До Красимир - В коя насока е работила кандидатката за кмет Силвия, че нещо не разбрах? В посока подобряване на инфраструктурата ли? Смешно. Та как човек ще работи в такава посока от която бъкел не разбира. Хайде не се изказвай неподготвен. Хората, които са имали работа с нея като адвокат казват, че и там е слаба, а ти ми говориш тук че може да разбира от пътища, канализации ............Да не говорим какво и разбира главата от здравеопазване също......
Успех Силве
Успех
Успех за тази дама! Дано пребори корумпираните подлоги на котариците и Стойков.
Корумпираната подлога е госпожата на снимката
до радомирка - сега наистина ме накара да се разсмея. от написаното от теб радомирке се разбира, че "госпожа" Силвия лично е участвала в запълването на дупките и в ремонта на подлезите. А бе хора не ставайте смешни с такива коментари.
Силве, ама нали знаеш, че си била в конфликт на интереси и прокуратурата не е приключила с теб и с спонсорчето ти Велинов. Да източваш общината по безкруполен начин и да се изкарваш светица е меко казано нагло! Но за такива като теб идва Видов ден!
Kak е възможно да я говорите против една ДАМА , нямате никакво уважение , имайте малко уважение , какви глупости пишете . Аз лично бих подкрепила г-жа Иванова , не защото е дама а защото и давам кредит на доверие и подкрепа. Каквато дадохме на предишния кмет но той се изцапа с много далавери , корупция , кражби на пари , далавери , купуване на гласове и заплашване на граждани . Такъв престъпник не искам да имаме за кмет .
Силвия Иванова и ДАМА - хайде не ме разсмивайте. Тя е всичко друго но не и дама в буквалния смисъл на думата. Тя толкова много се облагодетелства от Наркооп, от МИГ, да не говорим когато беше юрист измислен в ОбС. Излъга много народ с обещания да им помогне срещу щедро заплащане. За нея единствена е важна думата ПАРИ ПАРИ. То не беше Владимиров използван, то не беше РИНГ и Ангел Игнатов, то не беше МИГ и още и още. Мачка, тъпче без да подбира само да достигне до крайната си цел - ПАРАТА
И хайде Силвия не си пиши сама коментарите където се наричаш ДАМА. Такова понятие ДАМА не се отнася за теб със сигурност